informacje dla rodziców uczniów liceum z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego – dofinansowanie podręczników
-> Informacja do pobrania <-
Świetlica

Świetlica ma swój społeczny i edukacyjny wymiar. Jej podstawowym celem jest zapewnienie bardzo różnorodnych zajęć edukacyjnych dla uczniów naszej szkoły.

UWAGA! Harmonogram zajęć świetlicowych ulega cotygodniowej zmianie tak, by wszyscy uczniowie mogli proporcjonalnie skorzystać z przygotowanej oferty zajęć. Grupę świetlicową stanowi klasa, w związku z tym zerkając na plan świetlicy należy patrzeć na rubrykę klasy naszego dziecka. Aktualny plan zajęć świetlicowych można znaleźć w zakładce: Rok 2023/2024 -> Plan zajęć świetlicowych.

W ramach zajęć świetlicowych każde dziecko może uczestniczyć w specjalistycznych zajęciach dodatkowych, które uzupełniają główny harmonogram. Zaliczamy do nich zajęcia z szermierki, ceramiki, różnorakie kółka matematyczne oraz indywidualne zajęcia z Lego.

Zasady odbioru dziecka

Przypominamy, iż uczniowie od pierwszej do szóstej klasy muszą mieć określone u wychowawcy klasy zasady i termin odbioru z zajęć szkolnych. Jeśli po lekcjach uczeń pozostaje w szkole ma on obowiązek uczestniczyć w przygotowanych zajęciach świetlicowych. Przyjmujemy, iż uczniowie od 7 klasy do maturalnej po zakończonych lekcjach wracają do domu samodzielnie. Uczniowie uczestniczący w zajęciach świetlicowych są odbierani wyłącznie na przerwach, a osoby odbierające uczniów oczekują w holu na parterze szkoły. Przypominamy rodzicom, iż nie ma możliwości chodzenia po szkole. Odbiór dziecka zgłasza się u nauczyciela dyżurującego na parterze, który wywołuje dziecko z klasy lub miejsca, gdzie odbywają się zajęcia świetlicowe.

E – dziennik

Informacje na temat dziennika elektronicznego znajdziecie pod adresem:

www.szkolazcharakterem.pl/e-dziennik/

Obiady
Od roku szkolnego 2023/2024 obiady będą zamawiane przez aplikację obiadową osobiście przez rodziców. Obiady dostarcza tak jak w minionych latach firma Manager-Pol.
 
1. Pobierz deklarację dostępną poniżej.
 
2. Wypełnioną deklarację należy odesłać na wskazany adres e-mailowy.
 
3. Po przesłaniu deklaracji rodzice otrzymują na maila link aktywujący aplikację obiadową.
 
4. Pierwsze obiady w szkole będą wydawane we wtorek 5 września na przerwie obiadowej po 6 lekcji (13.30) w jadalni zwanej ogrodem zimowym.
 
5. W obecnym roku szkolnym obiady zamawiamy wyłącznie przez aplikację i wszelkie nieobecności, zmiany itp. zgłaszać będzie można tylko przez aplikację lub wskazany w niej nr telefonu.
 
6. Rodzice rozliczają się bezpośrednio z firmą Manager-Pol.
 
7. Przy jadłospisie, który będzie dostępny na stronie szkolnej i w aplikacji podana będzie informacja o kosztach posiłku oraz telefon informacyjny do firmy Manager-Pol.
 
Więcej informacji:
 
508-135-083
517-147-666
 
Telefony czynne: pn – pt 7.30 – 16.00

 


RAMOWY PLAN ROKU SZKOLNEGO 2023/24

Szczegółowy plan roku możecie znaleźć tutaj <–